„Euroscola“ konferencija

MEPA projektas mūsų gimnazijoje šiemet įgauna dar didesnes apimtis. Be MEPA integruotų pamokų ir kitų renginių, dalyvaujame tarptautinėse konferencijose. MEPA projekto vyresniosios ambasadorės mokytojos Sonata Jončienė ir Laura Grodeckienė, bendradarbiaujant su anglų kalbos mokytoja Vaida Aukštkalniene, pakvietė 20 mokinių stebėti ir tiesiogiai dalyvauti Euroscola konferencijoje. Gegužės 20 dieną 2940 mokinių iš 98 Europos Sąjungos mokyklų ( iš 24 šalių) nuotoliniu būdu dalyvavo Euroscola konferencijoje. Tiesioginė transliacija vyko iš Strasbūre esančio Europos Parlamento. Mūsų mokyklos gimnazistai turėjo galimybę apsikeisti idėjomis tema „Skaitmeninio pasaulio galimybės ir rizikos“. Šia galimybe pasinaudojo III g klasės mokinė Akvilė Tamulytė. Pateikė savo nufilmuotą nuomonę Euroscola skelbtame konkurse apie kibernetines patyčias ir galimybes kaip jų išvengti. Konferenciją atidarė ir sveikinimo žodį tarė Europos Parlamento prezidentė Roberta Metsola. Visos konferencijos metu buvo atvira Slido.com paskyra, kurioje buvo galima užduoti konferencijos dalyviams tiesiogiai klausimus. Pirmasis konferencijos dalyvis – Luca Parmitano – astronautas, žmogus, kuris mūsų Žemę savo akimis matė iš kosmoso. Toliau buvo parodyti geriausi išrinkti moksleivių atsiųsti video apie patyčias. Problemas apie internetines patyčias moksleiviai toliau turėjo galimybę aptarti su Londono Ekonomikos mokyklos profesore, vaikų teisių skaitmeniniame amžiuje eksperte Sonia Livingstone. Trečias pašnekovas – Marcus Warasin – tai EP ekspertas, dirbantis užsienio reikalų komitete, atsakingas už demokratinius procesus – kalbėjo šiomis temomis „Netikros naujienos“ (Fake news), kibernetinis saugumas, socialinės medijos, dezinformacija. Taipogi moksleiviai turėjo galimybę tiesiogiai pakalbinti Europos Parlamento vice prezidentę Heidi Hautal, kuriai buvo užduota daug klausimų įvairiomis šių dienų bei asmeninėmis temomis. Ši konferencija mokiniams buvo puiki galimybė pažinti pasaulio kalbų įvairovę, tobulinti anglų kalbos žinias, sužinoti kaip tapti saugiais šiame skaitmeniniame amžiuje ir aktyviais Europos piliečiais.