„Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ projekto finišas.

2022-05- 05 ir 22 „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ projekto finišas. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka vykdo projektą „Kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimas“ ir kartu su agentūra Xwhy atlieka tyrimą kultūrinės edukacijos intervencijų poveikiui įvertinti. Projektas „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ – viena iš šio projekto intervencijų, kurioje šiais metais dalyvavome. Dėl to buvome pakviesti dalyvauti šiame tyrime ir interaktyviose dirbtuvėse, kurios vyko nuotoliniu būdu. Mokytojus jų kūrybinėse dirbtuvėse atstovavo IIg klasės auklėtoja Laura Grodeckienė ir mokytoja Rasa Šlajienė, o IIg klasę – Ieva Palitauskaitė. Dirbtuvių metu diskutavome, kaip mokytojams ir mokiniams sekėsi, ko išmoko kultūrinių intervencijų metu. Dirbtuvių tikslas buvo suprasti, kokį poveikį sukūrė kultūrinių intervencijų veiklos ir ką galima patobulinti ateityje Kultūrinės edukacijos sistemoje. Ieva projektą trumpai pristatė taip – „Mūsų projekto pasisekimas – padaryta „Chill zone“, kuri įkurta ir jau naudojama. Projekto metu klasė vieni kitus labiau pažino. Susidurtos problemos – rėmėjų paieška. Labai džiugu, kad galime daryti tokius projektus ir tobulinti savo mokyklą!“. Mokytojų įžvalgos – įgyta tokio tipo projektų įgyvendinimo patirtis, giliau pažinti mokiniai, gauta daug kūrybiškumą ir kritinį mąstymą lavinančių metodų, išeita iš mokyklos ribų, o kai kur ir iš savo komforto zonos. Tačiau ir mokytojų ir mokinių bendra mintis – „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ – puiki įgyvendinta galimybė tobulėti kartu pagražinant mokyklos erdves.