Atributika

Gėlė simbolizuoja naują gyvenimą ir galimybes. Tai mūsų mokyklos siekiamybė – atsinaujinimas, galimybių plėtimas. Gėlę sudaro trys susipynusios raidės – VVM. Tai Vilkyškių vidurinė mokykla.
Geriau įsižiūrėję gėlėje pamatysite žmogų, kuris, iškėlęs rankas, laimina paukščių skrydį. Žmogus – patirtis, išmintis, kuri įgaunama mokykloje. Paukščiai – tai mokiniai, kurie įgauna jėgų ir gali skristi taip aukštai, kaip jie patys to nori.
Žalia vėliavos spalva reiškia gyvybingumą, jaunystę, viltį, mūsų mokyklos darbą gamtosaugos srityje. Geltona spalva – judėjimas, veikla, gera nuotaika. Išmokti ir sužinoti galime tik veikloje. Mėlyna spalva – mus supančių upių – Jūros ir Nemuno spalva. Ji suteikia mums ramybės, protingumo.

Gimnazijos vėliava

Gimnazijos ženklas

Mokyklos himnas

Daug piliakalnių mus supa,
Turim sraunią Jūros upę,
O miestelio vidury
Stovi mokykla erdvi. /2k.
Čia surasi tu draugus,
Parodys jie kelius plačius,
Išmoksi šokt, rašyt, dainuot,
Žvaliai gyveniman žygiuot. /2k.
Atverk jaunystei, meilei širdį,
Tegul kiekvienas tave girdi,
O jei tu būsi pasyvus,
Patirt šio jausmo tau neklius. /2k.
Gyvenimas upe nuplauks,
Išmoksime mylėt ir laukt,
Bet nepamirški niekada,
Kad pradžią davė mokykla. /2k.