2026 m. gegužės 18 d. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos erdvėse tvyrojo kūrybiška mokinių nuotaika. 8, IIg. klasės mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse ,,Portretai kine ir fotografijoje”, kurias vedė antropologė,  medijų edukacijos ir tyrimo centro ,,Meno avilys” steigėjų, kino edukatorė Gintė Žilytė.
Etikos, gyvenimo įgūdžių mokytoja Rasa Šlajienė.

 

Gimnazijos taryba visą balandžio mėnesį vykdė akciją „Padovanok mokyklai pelargoniją”. Akcijos metu padovanotos gėlės papuošė mokyklos palanges ir džiugina akis savo žiedais. AČIŪ visiems kurie prisidėjo prie šios akcijos.

8 klasės pažintinė–edukacinė išvyka „Viduramžių žaidimai ir karo paslaptys“

 Gegužės 20 d. 8 klasės mokiniams vyko netradicinė ugdymo(si) diena Klaipėdoje. Mokiniai dalyvavo trijose edukacijose, kurios suteikė galimybę ne tik pagilinti istorijos žinias, bet ir praktiškai išbandyti įvairias veiklas. 🏰 Pirmosios dvi edukacijos vyko Klaipėdos pilyje. Susipažinę su pilies istorija, mokiniai sužinojo apie Klaipėdos pilies įgulos bei miestiečių gyvenimą ir pramogas. Praktinių veiklų metu jie išbandė senovinius žaidimus, kuriuose reikėjo taiklumo, sumanumo ir komandinio darbo. Ypač daug emocijų sukėlė žaidimas „Riteriai ir karalius“, kuriame vyko tikras komandinis mūšis, šįkart pergalę iškovojo merginų komanda. ✒️ Edukacijoje „Rašalas. Plunksna. Knyga“ mokiniai susipažino su kaligrafijos meno ištakomis, gotikinio šrifto ypatumais bei XIII–XVIII a. Klaipėdos regiono raštinės tradicijomis. Praktinės veiklos metu jie mokėsi rašyti plunksna ir tušu užrašė savo vardo inicialus, pasigamindami originalius knygų skirtukus. ⚓ Trečioji edukacija vyko Baltijos jūros pakrantės artilerijos baterijoje „Memel Nord“ – Antrojo pasaulinio karo laikų gynybiniame įtvirtinime. Mokiniai susipažino su Klaipėdos krašto istorija, aplankė bunkerį, klausėsi pasakojimų apie karo laikotarpį ir turėjo galimybę geriau pajusti XX a. istorijos atmosferą. 😊 Visos dienos metu mokinius lydėjo gera nuotaika, smalsumas, bendradarbiavimas ir aktyvus įsitraukimas į veiklas. Išvykos metu ugdė pažinimo, komunikavimo, socialinę, kultūrinę bei kūrybiškumo kompetencijas ir suteikė daug įsimintinų patirčių. Mokytoja Sonata Jončienė

 

Gegužės 20 d. gimnazijoje vyko popietė „Poezijos pavasaris 2026”. Poeziją mėgstantys gimnazistai sugužėjo į biblioteką poetinei bendrystei. Popietėje dalyvavo Vilkyškių vidurinės mokyklos buvusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, rašytoja Vanda Lopšaitienė, dabar gyvenanti Šiaurės Anglijoje, parašiusi 2 knygas, ir buvusi mokyklos mokinė, dailės mokytoja, poetė Kristina Blankaitė. Popietėje skambėjo svečių skaitomos eilės, prisiminimai, pamokymai, padrąsinimai. Gimnazijos mokiniai skaitė pasirinktas eiles. Bibliotekoje tvyrojo jauki, nuoširdi, atvira atmosfera. Kai susijungia skirtingos kartos, skirtingos patirtys, skirtingi požiūriai, tuomet įvyksta mokymosi stebuklas, mokomės vieni iš kitų. Didžiuojamės prasmingomis veiklomis ir dėkojame dalyvavusiems popietėje. Direktorė Rima Auštrienė ir bibliotekininkė Snieguolė Jurkevičienė.

Gimnazijos sportininkai Dovydas Čaras, Tomas Lukošius, Ugnius Petkus ir Kostas Kvietkus Pagėgių savivaldybės organizuotose lengvosios atletikos varžybose iškovojo prizines vietas. Sportininkus treniravo mokytojas Eligijus Kriaučiūnas. Aukšti rezultatai visus džiugina.

Kultūros paso edukacijas vienuoliktokai pasirinko Raudondvario pilyje, kur gamino aliejinius kvepalus, derino patinkančius 1-os, 2-os ir 3-ios natos kvapus ir simondsijų aliejuje pasigamino 5ml savo kvepalų. Kita edukacija vyko Č. Sugiharos namuose- muziejuje, kur atlikę užduotis gavo gyvybės vizas. Mokiniai ugdėsi kultūrines, pažintines, bendradarbiavimo ir kitas kompetencijas.

MEPA jungtys: dalinamės, veikiame, sprendžiame

📅 Gegužės 13 d. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos MEPA komanda inicijavo renginį–susitikimą „MEPA jungtys: dalinamės, veikiame, sprendžiame“, kuriame dalyvavo MEPA komanda iš Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija. Šis susitikimas tapo prasmingu kelerių metų bendradarbiavimo tęsiniu, prasidėjusiu po bendros kelionės į „Euroscola“ renginį Strasbūre.
🎲 Pirmojoje renginio dalyje dalyviai įsitraukė į susipažinimo ir bendradarbiavimo žaidimą „BinGo“. Po aktyvios ir linksmos veiklos abi gimnazijų komandos dalijosi savo patirtimis bei įspūdžiais iš įvairių tarptautinių veiklų. Vilkyškių gimnazijos MEPA komanda pasakojo apie kelionę į tarptautinę konferenciją „10 metų EPAS“ Varšuvoje bei laimėtą kvietimą vykti į Europos Parlamentą Briuselį už nacionalinį laimėjimą fotografijų konkurse. Tuo tarpu svečių komanda dalijosi įspūdžiais iš šių metų gegužę vykusio „Euroscola“ renginio Strasbūre.
📊 Antrojoje renginio dalyje mokiniai gilinosi į ilgalaikio Europos Sąjungos biudžeto temą. Analizuodami 2025 m. lapkričio 26 d. seminaro medžiagą ir pateiktą informaciją, dalyviai diskutavo apie tai, kaip planuojamas ir paskirstomas ES biudžetas, kokios sritys finansuojamos ir kodėl svarbu atsakingai priimti sprendimus.
🏛️ Trečiojoje dalyje mokiniai įsijautė į Europos Sąjungos institucijų atstovų vaidmenis ir dalyvavo ES biudžeto simuliacijoje. Tapę Europos Komisijos, Europos Parlamento ir Europos Tarybos nariais, jie turėjo paskirstyti biudžeto lėšas svarbiausioms sritims: klimato kaitai, švietimui, gynybai, sveikatai, inovacijoms, žemės ūkiui bei paramai regionams.
💬 Europos Komisijai pateikus pirminį biudžeto projektą, Europos Parlamento ir Tarybos atstovai aktyviai diskutavo dėl lėšų paskirstymo. Tarp grupių netrūko argumentų, nesutarimų, perskaičiavimų ir bandymų rasti kompromisą. Situaciją dar labiau apsunkino netikėtai ištraukta „ekonominės krizės“ kortelė, sumažinusi biudžetą 20 procentų. Tuomet visoms institucijoms teko iš naujo perskirstyti finansavimą, ieškoti sprendimų ir derėtis dėl prioritetų.
🗳️ Galutinį biudžeto projektą Europos Parlamentas ir Taryba pateikė Europos Komisijai balsavimui, tačiau nuomonės dėl žemės ūkio ir paramos regionams sričių išsiskyrė. Šį kartą bendro susitarimo priimti nepavyko, todėl dalyviai juokaudami svarstė, kad teks planuoti dar vieną susitikimą 😊.
🤝 Nuoširdžiai dėkojame Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centro direktorei Ilonai Meirei už suteiktas erdves ir galimybę organizuoti bei įgyvendinti šį renginį.
💙 Tokios veiklos ugdo mokinių ne tik komandinio darbo, kritinio mąstymo ir argumentavimo gebėjimus, bet ir padeda jaunimui geriau suprasti, kaip formuojamas Europos Sąjungos biudžetas, kodėl svarbūs kompromisai tarp valstybių bei kaip priimami sprendimai, turintys įtakos visų Europos piliečių ateičiai.
MEPA komanda
#MEPALietuva#mepaLietuva#Pilietiškumas#JauniejiAmbasadoriai#VilkyškiųGimnazija

Pažintinė popietė „Žaisdami atrandame Europą!“

📅Gegužės 12 d., užbaigiant Europos dienos minėjimo savaitę, Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos MEPA projekto komanda pakvietė 3–4 klasių mokinius į popietę „Žaisdami atrandame Europą“.
📚 Renginys prasidėjo gimnazijos bibliotekoje, prie Europos Sąjungos (ES) informacinio kampelio. Mokiniai buvo supažindinti su jame esančia informacija apie Europą ir Europos Sąjungą. Vaikai sužinojo, kad šiame kampelyje galima ne tik skaityti informacinius leidinius, bet ir žaisti įvairius edukacinius žaidimus 🎲, padedančius smagiai ir įdomiai pažinti ES.
🌍 Vėliau mokiniai dalyvavo pristatyme apie Europos dienos istoriją – kodėl ši diena minima, kuo ji svarbi Europai bei kokie yra pagrindiniai Europos Sąjungos simboliai, valstybės narės ir vertybės.
🕊️ Jaunesniosios ambasadorės pakvietė mokinius išbandyti kūrybinę veiklą – lankstyti origami „popierines varnas“ (Europos Sąjungos leidinių biuro edukacinė priemonė). Mokiniai susikaupę sekė instrukcijas, kruopščiai lankstė darbelius, o kūrybinis procesas sukėlė daug juoko 😄 ir gerų emocijų. Pagaminę popierinius žaisliukus, vaikai skaitė ant jų pateiktą informaciją ir atsakinėjo į klausimus apie Europą.
🏅 Aktyviausi ir greičiausiai atsakę mokiniai buvo apdovanoti prizais – knygutėmis apie Europos Sąjungą 📖. Nuoširdžiai dėkojame „Europe Direct Tauragės“ ir Klaipėdos apskričių centro vadovei Isvaldai Aleknienei už paramą ir bendradarbiavimą.
💙 Ši popietė dar kartą įrodė, kad žaidžiant, kuriant ir bendradarbiaujant pažinti Europą galima ne tik įdomiai, bet ir prasmingai, ugdant vaikų smalsumą, pilietiškumą bei bendrystės jausmą.
MEPA komanda

 

Šeimų dienos šventė

Gegužės 14 d. vyko jauki ir prasminga šventė, skirta paminėti tarptautinę Šeimų dieną. Ši diena dar kartą priminė, kad didžiausia vertybė mūsų gyvenime yra laikas, praleistas kartu. Šventės pradžioje mus visus pasveikino Pagėgių sav. Meras Vaidas Bendaravičius. Renginio metu netrūko šiltų šypsenų, akimirkų, kurios subūrė skirtingas kartas. Dėkojame visiems dalyviams už buvimą drauge, gerą nuotaiką ir sukurtas gražias akimirkas. Nuoširdų ačiū tariame rėmėjams: Lumpėnų ir Vilkyškių seniūnams Danguolei Mikelienei ir Dariui Jurkšaičiui, Natalijai Stonienei, Pagėgių kredito unijos administracijos vadovei Raimondai Tutlienei.

Skip to content