Debatai „Demokratija veikia“

Lapkričio 10 d. MEPA vyresniosios ir jaunesniosios ambasadorės kartu su I – II gimnazijinių klasių draugais dalyvavo debatuose „Demokratija veikia“ su Europos Parlamento nariu A. Kubiliumi, kurie vyko Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Renginyje dalyvavo Mažosios Lietuvos regiono MEPA komandos. Puikiai nusiteikę mūsų gimnazistai, aktyviai dalyvavo debatuose, atsakinėjo į europarlamentaro užduodamus klausimus. Tai buvo unikali galimybė sužinoti atsakymus ir užduoti jiems patiems rūpimus klausimus apie darbo specifiką Europos Parlamente Briuselyje ir Strasbūre, ES artėjančius rinkimus, migraciją, pabėgelių krizę Europoje, išgirsti europarlamentaro nuomonę apie karą Ukrainoje, Izraelio ir „Hamas” karą. Moksleiviai džiaugėsi įgyta nauja patirtimi ir pažintimi su politiku. Už pakvietimą į renginį dėkojame Europos Parlemento biurui Lietuvoje.
Moksleiviams puikios nuotaikos suteikė ir edukacinė pamoka gamtoje „Atskleisk medžio paslaptį“ Klaipėdos Universiteto Botanikos sode. Botaninių kolekcijų kuratorė Jurgita pristatė Botanikos sodo įkūrimo istoriją, vykdomas veiklas, papasakojo ir supažindino su augančiais medžiais, jų slapyvardžiais, atsiradusiais pagal išskirtinius bruožus, ar posakiais, susikūrusiais žmonių patirtyse. Mokiniai ne tik klausėsi ir žavėjosi gražia rudeniška aplinka, tyrinėjo augalus, atliko praktines užduotis, mokėsi išmatuoti medžio aukštį bei nustatyti amžių. Įgytas žinias pasitikrino viktorinoje, kurioje nugalėjo merginų komanda.
Mokytojos Sonata ir Laura