Integruota istorijos – pilietiškumo pagrindų – lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Atminties kelias“

Rugsėjo 22 dieną I – II klasių gimnazistams vyko integruota istorijos – pilietiškumo pagrindų – lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Atminties kelias“, skirta paminėti rugsėjo 23-ąją – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną bei prisijungti prie pilietinės iniciatyvos, kurią inicijavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Šiais metais sukanka 80 metų nuo Vilniaus geto sunaikinimo, įvykusio 1943 m. rugsėjo 23 dieną. Laiko praėjo pakankamai daug, tačiau išlikę liudininkų, rašytojų prisiminimai, filmai, istoriniai šaltiniai ištrinti praeities neleis. Integruotoje pamokoje istorijos mokytoja Sonata, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta mokiniams papasakojo apie Lietuvoje gyvenusią žydų bendruomenę ir masinį žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu – Holokaustą, padėjo mokiniams suvokti, kodėl minime šią datą ir suprasti, kas vyko Holokausto metu. Buvo prisiminta Ana Frank ir jos dienoraštis – skaudžios žydų tautos patirties liudininkas, Icchokas Meras ir jo kūryba, kurioje pabrėžiamas žmogaus orumas nežmoniškomis sąlygomis. Mokiniai, susiskirstę į grupeles pagal žydų simbolius, žiūrėjo dokumentinio filmo „Vilniaus getas“ ištraukas, atsakinėjo į klausimus. Pamokos pabaigoje istorijos kiemelyje padėjo akmenėlius – atminties simbolius.