Sodiname ar sėjame mišką?

Sodiname ar sėjame mišką? Į šį klausimą antrokai , per Gamtos ir menų integruotą modulį (STEAM), atsakymo ieškojo visą rudenį. Stebėjo gimnazijos kieme, Rambyno regioniniame parke ir Mociškių miške augančius medžius, krūmus, aptarė panašumus ir skirtumus. Rinko jų užaugintus vaisius, tyrinėjo vaisiuose esančias sėklas. Aiškinosi kaip sėklos ,,keliauja”. Sukūrė augalų herbariumą. Išlaisvinę savo fantaziją iš augalų vaisių kūrė darbelius. Neišdildomą įspūdį paliko susitikimas su girininke Dalia Mažiene. Girininkė mokiniams parodė Mociškių miške augančius medžius – paprastuosius bukus. Vaikai rinko šio medžio vaisius, ragavo vaisiuose esančius riešutėlius, sodino paprastojo buko sodinukus, apžiūrėjo savaime pasisėjusių sėklų daigelius. Girininkė Dalia pakvietė antrokus pavasarį atvykti į mišką ir dalyvauti medelių sodinimo akcijoje. Grįžę į klasę, mokiniai vazonėliuose pasėjo po kaštono ir ąžuolo sėklą. Laukia pirmųjų daigelių. Pavasarį juos pasodins lauke ir stebės, kaip jie auga. Dabar antrokai žino, miškas gali būti sėjamas ir sodinamas.