Nuotolinė diskusija “Europa renkasi 2024 – kas nulems ES ateitį?”

Lapkričio 21 dieną Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos I – IV klasių gimnazistai dalyvavo nuotolinėje diskusijoje “Europa renkasi 2024 – kas nulems ES ateitį?” . Tai trečiasis nuotolinių diskusijų ciklo „Ką tavo labui daro Europa?“ renginys, kurį organizavo Europe Direct centrų tinklas, Europos Komisijos atstovybė ir Europos Parlamento biuras Lietuvoje. Diskusijoje dalyvavo Arnoldas Pranckevičius – Ambasadorius, Lietuvos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje. Ambasadorius diskusijos pradžioje pristatė šiuo metu aktualiausius ES klausimus. Priminė, kad Lietuva beveik jau 20 metų yra Europos Sąjungos narė, aktyviai ir sėkmingai dalyvauja įvairių klausymų svarstymų kontekste šioje Tarptautinėje organizacijoje. Atkreipė dėmesį apie mūsų šalies lyderystę karo Ukrainoje klausimo ir sankcijų įvedimo kontekste. Diskutavo apie artėjančius 2024 m. Europos Parlamento rinkimus, jų reikšmę piliečiams ir Europos Sąjungos demokratijos postūmius. Ambasadorius diskusijos pabaigoje atsakinėjo į aktyvių mokinių ir mokytojų užduotus klausimus apie artimiausių laikotarpių galimas veiklos gaires, pasiruošimą 2027 m. Lietuvos pirmininkavimui.