


Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazija
Adresas: P. Lukošaičio g. 18, Vilkyškių mstl., Pagėgių sav.

Paskutinę mokslo metų dieną, birželio 5-ąją, ketvirtokai praleido labai aktyviai. Pasidžiaugę akimirkomis klasėje, išskubėjo į tėvelių suorganizuotą išvyką – edukaciją Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate. Apžiūrėję lankytojų centro ekspoziciją, lydimi mamyčių ir mažųjų broliukų, klausydami įdomių bei įtraukiančių edukacijos vadovo pasakojimų, keliavo pažintiniu taku ir susipažino su rezervato gamtine įvairove. Dienos kulminacija – šventinis piknikas prie Naumalūnio ežero. Neįprastomis aplinkybėmis, pliaupiant lietui ir griaudint perkūnijai, jaukiai susibūrus pavėsinėje, į šventę atvykusios gimnazijos direktorė ir pavaduotoja pasveikino ketvirtokus sėkmingai užbaigus pradinio ugdymo programą, įteikė pradinio išsilavinimo pažymėjimus ir palinkėjo saugios vasaros. Nuoširdžiai dėkojame tėveliams už įsimintiną šventinę dieną, gardžias vaišes, o direktorei ir pavaduotojai už saldžias dovanėles. Nuprausti lietaus ir palaiminti griaudėjančio dangaus, ketvirtokai išskuba į vasarą. Tegul visiems ji būna saugi, linksma, įspūdinga, kupina nuotykių ir nepamirštamų akimirkų.
Birželio 2 dieną antrokų matematikos ir ugdymo karjerai pamoka „Gurgu gurgu į Pagėgių turgų“ vyko netradicinėje aplinkoje – Pagėgių turguje. Mokiniai bendravo su prekybininkais, pildė darbo lapus, domėjosi įvairiomis profesijomis, skaičiavo kainas ir įsigijo norimų prekių. Veikloje vaikams padėjo ne tik mokytojos, bet ir mokinio padėjėja, kuri drąsino, konsultavo ir padėjo sėkmingai atlikti užduotis. Pilni įspūdžių, naujų patirčių ir gerų emocijų antrokai grįžo į gimnaziją, kur kartu su mokytojomis aptarė veiklą, pasidalijo įspūdžiais ir įtvirtino įgytas žinias. Tokios pamokos suteikia galimybę mokytis per patirtį, ugdo savarankiškumą, bendravimo įgūdžius ir finansinį raštingumą.
Birželio 1 d. Vilkyškių kultūros namuose vyko projektinių darbų konferencija ,,Mokomės kūrybiškai“. Projektinius darbus pristatė mūsų gimnazijos mokiniai. Ši diena tapo puikia proga darbų autoriams parodyti savo kūrybiškumą, žinias ir įgytas kompetencijas. Pristatymo metu dalijosi atliktais tyrimais, kūrybiniais ir praktiniais darbais. Džiaugiamės mokinių iniciatyvumu ir atsakingu darbu. Nuoširdžiai dėkojame mokytojams, kurie konsultavo rengiant projektus. Konferencijos metu buvo apdovanoti gimnazijos bendruomenės nariai, kurie savo veikla, pastangomis ir ugdymosi rezultatais labiausiai prisidėjo prie visos gimnazijos pasiekimų. Piniginius prizus įsteigė Kęsto Komskio paramos ir labdaros fondas. Inovatyviausiu mokytoju už kūrybiškumą ir naujų idėjų diegimą ugdymo procece buvo nominuota mokytoja metodininkė Marytė Gečienė. Pažangiausia klase tapo IIg klasė, aktyviausia – 8 klasė, žingeidžiausia – IIIg klasė, stropiausia – 1 klasė. Nuoširdžiai dėkojame piniginius prizus įteikusiai Pagėgių savivaldybės tarybos narei Linai Komskienei.
3 klasės mokiniai lankėsi Dino parke. Tai buvo smagi ir įdomi edukacinė išvyka. Vaikai pamatė įvairių dydžių dinozaurų modelius, sužinojo daug įdomių faktų apie jų gyvenimą ir išnykimą. Mokiniai dalyvavo edukacinėse veiklose, žaidė ir linksmai leido laiką gryname ore. Kelionė suteikė daug gerų emocijų, naujų žinių ir nepamirštamų įspūdžių. Visi grįžo pavargę, bet laimingi.
Birželio 2 d. pirmokams vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka Vilkyškių miestelio bibliotekoje. Bibliotekininkė Laimutė mokinius supažindino su „Vasaros skaitinių iššūkiu” ir pakvietė nepaleisti knygų iš rankų. Pirmokai parsinešė savo projekto dėžutes, kuriose gyveno pasakos. Bibliotekos lankytojai apdovanojo labiausiai patikusias pasakų dėžutes širdelėmis. Ačiū už bendradarbiavimą bibliotekininkei Laimutei visus metus. Visiems saugios ir turiningos vasaros. Mokytoja J. Lalaitė
2026 m. gegužės 26 d. penktos klasės mokiniai dalyvavo respublikinio konkurso ,,Rūšiavimo lyga” finale, kuris vyko Vilniuje. Tai buvo ne tik smagi išvyka, bet ir vertinga patirtis, skatinanti mokinius atsakingai rūšiuoti atliekas, tausoti gamtą bei rūpintis mūsų aplinka. Finalo metu mokiniai atliko įvairias užduotis, pasitikrino žinias apie rūšiavimą, dalyvavo komandinėse veiklose, bendravo su kitų mokyklų dalyviais. Konkursas suteikė galimybę mokytis bendradarbiavimo, ugdyti atsakomybės jausmą ir suprasti, kaip svarbu kiekvienam prisidėti prie švaresnės aplinkos kūrimo. Komanda buvo apdovanota konkurso įsteigtais prizais. Ypač džiaugiamės laimėtu prizu – galimybe apsilankyti ,,Mokslo salos” edukacijoje. Tai puikus įvertinimas už mokinių pastangas, žinias ir aktyvų dalyvavimą. Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų komanda, kuriai atiteko garbinga penkta vieta! Rūšiuokime, kurkime ir saugokime aplinką kartu, nes net maži pokyčiai gali sukelti didelę bangą! Socialinė pedagogė, etikos, gyvenimo įgūdžių mokytoja Rasa Šlajienė.
Gegužės 25 d. šeštos klasės mokiniai dalyvavo neįprastoje integruotoje fizinio ugdymo ir matematikos pamokoje „Judumas ir ištvermė“. Jos metu mokiniai ne tik išbandė savo fizines jėgas, bet ir tapo tikrais tyrėjais, analizavusiais savo kūno signalus.
Pamoka prasidėjo nuo svarbaus pasiruošimo – ramybės būsenos pulso matavimo. Sužinoję savo pradinius rodiklius, šeštokai išskubėjo į stadioną. Jų laukė ištvermės iššūkis – nubėgti 3 ratus, tačiau svarbiausia užduotis buvo stebėti savo organizmą.
Mokiniai fiksavo širdies ritmą po kiekvieno įveikto rato, o penktąjį kartą pulsą matavo praėjus 5 minutėms po finišo. Šis paskutinis matavimas buvo itin azartiškas – visi nekantravo sužinoti, kaip greitai jų organizmas geba pailsėti ir sugrįžti į įprastą ritmą.
Visi stadione sukaupti duomenys sugulė į specialias lenteles. Čia šeštokai pritaikė matematikos pamokose įgytas žinias – patys apskaičiavo savo pulso vidurkį.
Pamokoje buvo ugdomos pažinimo kompetencija, sveikos gyvensenos ir asmeninė kompetencija, skaitmeninė ir informacinė kompetencija ir mokėjimo mokytis kompetencija. Fizinio ugdymo mokytojas Eligijus Kriaučiūnas ir matematikos mokytoja Laima Jakubauskienė