Spektaklis vaikams „Ronja plėšiko duktė“

Kovo 23 d. 5-6 kl. mokiniai Tauragės kultūros centre žiūrėjo „Raganiukės teatro“ spektaklį vaikams „Ronja plėšiko duktė“, sukurtą pagal Astridos Lindgren knygą. Istorija apie slaptą draugystę, tėvų ir vaikų bendravimą, gyvenimą laukinėje gamtoje mokinius labai sudomino, savo įspūdžius aptarė su lietuvių k. ir literatūros mokytojomis.

Popietė „Grįžtu į prarastus namus“

Kovo 21 d. grupė skaitovų su lietuvių k. ir literatūros mokytojomis dalyvavo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje vykusioje popietėje „Grįžtu į prarastus namus“ (Algimantas Mackus). Aštuntokas Darius Jasūdas, Ig klasės mokinės Andrėja Jankauskaitė, Aleksandra Zinovjevaitė ir IIg kl. mokiniai Liveta Palitauskaitė, Titas Statkevičius deklamavo Johaneso Bobrovskio eilėraščius. Pasaulinės poezijos dienai ir poeto Algimanto Mackaus gimimo metinėms skirtame renginyje skambėjo ne tik lietuvių poetų eilėraščiai apie gimtinę, sugrįžimą į ją, bet ir įspūdinga muzika. Dėkojame mokytojai Vilmai Vaivadienei už pakvietimą, šiltą priėmimą ir prasmingą popietę.

„Šypsenėlės“ vaikai lankėsi Žukų bibliotekoje

Kovo 21 dieną „Šypsenėlės“ vaikai lankėsi Žukų bibliotekoje, kur juos pasitiko bibliotekininkė su tema „Gyvūnai iš pasakos“. Vaikai vartė knygeles, ieškojo pasakų veikėjų gyvūnų, lavino kalbos įgūdžius, pastabumą ir vaizduotę. Palikome mažą dovanėlę – mūsų gamintą lesyklėlę paukščiukams. Po veiklos smagiai praleidome laiką žaidimų aikštelėje, o vėliau keliavome prie ežerėlio. Čia vaikai tyrinėjo gamtą, stebėjo aplinką, kūrė smėlio pilis, naudodami rastas gamtines medžiagas. Ši išvyka skatino vaikų kūrybiškumą, sensorinį pažinimą ir socialinius įgūdžius, o svarbiausia – suteikė daug džiaugsmo!

1-4 kl. mokinių Pagėgių sav. mokyklų Šaškių varžybos

Kovo 26 d. A. Mackaus gimnazijoje vyko 1-4 kl. mokinių Pagėgių sav. mokyklų Šaškių varžybos. Jose aktyviai dalyvavo mūsų gimnazijos pradinukai ir pelnė net 4 medalius: I-ąją vietą ketvirtokų tarpe užėmė L. Tekorius, II-ąją- E. Čiuprinas; D. Bardauskis trečiokų tarpe iškovojo taip pat I-ają vietą, o pirmokas S. Bardauskis buvo trečias savivaldybės pirmokėlių tarpe. Sveikiname visus dalyvius ir nugalėtojus, atkakliai kovojusius už pergales.

Išmanioji skaitmeninių įgūdžių ugdymo pamoka ,,Ar žinai saugaus naršymo internete taisykles?“

Kovo 25 d. 4 kl. mokiniams vyko išmanioji skaitmeninių įgūdžių ugdymo pamoka ,,Ar žinai saugaus naršymo internete taisykles?“, akcijai „Skaitmeninės savaitės 2025“ paminėti. Vilkyškio filialo bibliotekinikė Laima N. supažindino ketvirtokus su gresiančiais pavojais virtualioje aplinkoje ir būdais, kaip būti saugiems internetinėse erdvėse. Dėkojame už nuoširdų bendradarbiavimą ir žinias. Mokytoja J. Lalaitė

Renginys – diskusija „ES teisių aktų leidyba“

Kovo 17 d. Ig – IIg klasių moksleiviams vyko renginys – diskusija „ES teisių aktų leidyba“, kurį organizavo mūsų gimnazijos MEPA projekto jaunesniosios ambasadorės Smiltė, Eurika, Rugilė ir vyresnioji ambasadorė mokytoja Sonata. Moksleivės domėjosi Europos Parlamento galia ES teisės aktų leidyboje ir  parengė pristatymą. Gimnazistus supažindino su trimis teisės aktais, kurie buvo priimti Europos Parlamente (EP) 2022-2023 m. ir kurie Europos Sąjungoje (ES) įsigalioja nuo 2025 m. Pristatė pirmojo teisės akto atnaujintas taisykles, kurios užtikrins, kad ES rinkoje parduodami gaminiai atitiktų aukščiausius saugos reikalavimus. Kitą teisės aktą, kuris leis ES vartotojams savo elektroniniams prietaisams naudoti bendrą USB Type-C kroviklį, bei trečią įsigaliojantį teisės aktą – naujus reikalavimus kriptovaliutoms. Po gausios informacijos merginos vedė diskusiją su gimnazistais, kaip vyksta ES teisės akto priėmimas, kokie yra parengimo etapai ir kodėl tai užtrunka ilgai, kas yra kompromisas demokratijoje, kokia ES teisės aktų įtaka kiekvieno iš mūsų gyvenimui.

#MEPALietuva

Į batutų parką „360 Arena”

Antros klasės mokiniai dalyvavo projekte „Olimpinis mėnuo 2024” ir laimėjo prizą – kvietimą į batutų parką „360 Arena” Vilniuje. Kovo 18 d. kartu vykti pakvietė pirmos ir trečios klasės mokinius. Batutų parke laikas prabėgo labai greitai, aktyviai, įdomiai. Užsukome ir į Gedimino pilį, susipažinome su Vilniaus miesto istorija.

Lietuvių kalbos dienų renginiai

Gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos dienų renginiai. 5-8 kl. mokiniai dalyvavo dailyraščio konkurse. I vietos nugalėtoja – Samanta Kyzelytė (7 kl.), II vietą pelnė Gerda Klumbytė (8 kl.), III vieta skirta Evelinai Bagdonaitei (7 kl.) ir Kristupui Žygaičiui (8 kl.). Konkurse „Raštingiausias gimnazistas“ varžėsi Ig – IIg kl. mokiniai. Diktantą geriausiai parašė Andrėja Jankauskaitė (Ig kl.), II vieta skirta Titui Statkevičiui (IIg kl.), III vieta atiteko Livetai Palitauskaitei (IIg kl.). Sveikiname nugalėtojus ir linkime išsaugoti plunksnos aštrumą ir proto skvarbumą!

Žinių konkurso „Aš ir policija“ I-asis etapas.

2025-03-18 dieną Pagėgių policijos komisariate įvyko žinių konkurso „Aš ir policija“ I-asis etapas. Konkurso metu mokiniai pasitikrino žinias teisės ir eismo saugumo srityse. Mūsų gimnazijos II g. klasės mokiniai Rokas Haidarovas, Smiltė Černiavskytė, Eurika Bernotaitė, Mantas Bagavičius laimėjo bilietą į II etapą, kuris vyks Šiauliuose. Sveikinimai komandai. Socialinė pedagogė Rasa Šlajienė.

Skip to content