Moksleiviai nuotolinėje diskusijoje „Kodėl verta balsuoti?“

2024-06-04 8 ir Ig – IIIg klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje diskusijoje „Kodėl verta balsuoti?“ su Prof. Dr. Mindaugu Jurkynu. Paskutinį kartą prieš Europos Parlamento rinkimus svečias priminė esamą situaciją. Pristatė balsavimo esmę, galimybes, pasakojo apie atliktus tyrimus, kokios politinių jėgų pozicijos. Mokiniams akcentavo demokratiją ir lygybę. Priminė kaip veikia sprendimų priėmimas, kad Lietuvos atstovai Europos Parlamente yra lygiavertiškai svarbūs. Jauniems žmonėms, kurie dar neturi teisės balsuoti, pasiūlė galimybes, kaip padėti, kad rinkimai būtų aktyvesni. Kvietė kreiptis į Europe Direct centrus, tapti savanoriais, kad iki ateis laikas patiems balsuoti, turės puikias žinias apie ES Parlamentą, turės supratimą apie tai kaip veikia demokratija. Susitikime dalyvavę įvairių Lietuvos mokyklų mokiniai, pateikė klausimų, į kuriuos buvo išsamiai atsakyta.
MEPA vyresniosios ambasadorės Sonata ir Laura