Netradicinė geografijos pamoka „Įdarbink saulės energiją – saulės mechanika/ Įdarbink vėjo jėgainę“ Tauragės STEAM centre

Gegužės 11 d. 6 kl. mokinukams vyko netradicinė geografijos pamoka „Įdarbink saulės energiją – saulės mechanika/ Įdarbink vėjo jėgainę“ Tauragės STEAM centre. Pamokoje šeštokai domėjosi apie saugią ir tvarią energiją, plėtojamas naujausias technologijas, kuriomis galima prisidėti prie neutralaus poveikio klimatui siekimo. Sužinojo, kaip saulės elementai saulės šviesą paverčia elektra ir kaip tą elektros energiją galima panaudoti. Dirbdami grupėse surinko saulės energija varomas transporto priemones, kurias išbandė trasos varžybose. Kitoje veikloje susipažino su vėjo jėgainės veikimo principu, išbandė dirbtinio vėjo sukėlimą ir atliko jo matavimus, kurį vėliau pritaikė surinkę vėjo elektrinės modelius, paleido juos dirbti tai yra gaminti elektrą. Mokinukai džiaugėsi pasiekę tikslą – visi elektriniai automobiliukai važiavo, visos vėjo jėgainės gamino energiją.

Mokytoja Sonata Jončienė.