Popietė „Valanda su Europa“

Gegužės 9-oji – Europos diena, kuri simbolizuoja Europos taiką ir vienybę. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje šią dieną paminėti inicijavo MEPA projekto vyresniosios ambasadorės mokytojos Sonata Jončienė ir Laura Grodeckienė. 5 – 8 ir I – IV g klasių mokiniai buvo pakviesti į popietę „Valanda su Europa“. Popietės dalyviai susiskirstę į septynias komandas renginį pradėjo klausydami Europos himną. Įžanginį ir sveikinimo žodį tarė mokytoja Sonata, kuri pristatė įvykusio Europos egzamino rezultatus bei trumpai apžvelgė MEPA projekto įvykusias veiklas, paragino dar daugiau mokinių prisijungti ir būti aktyviais Europos piliečiais. Gimnazijos direktorė pasveikino visus popietės dalyvius su tarptautine Europos diena, palinkėjo bendrystės gilinant žinias apie ES. III g klasės mokinės Guoda Eičaitė ir Agnė Galkauskaitė susirinkusiesiems pristatė kelionę į Europarlamentą (Strasbūre) ir „Euroscolos“ renginį. Pasidalino savo sukauptomis ir kelionėje įgytomis žiniomis bei patirtais įspūdžiais. Vėliau komandos rungtyniavo Kahoot viktorinoje „Europos Sąjunga. Ką žinau..?“. Vyko įnirtinga, komandinių diskusijų ir geros nuotaikos kova. Pirmą vietą nugalėjo komanda „Lietuviai S“ (6 kl. mokiniai Darius Jasūdas ir Naglis Čerkauskas, 7 kl. mokinys Jaroslav Dvorechenets, 8 kl. mokinė Armita Butkutė ir III g kl. mokinė Agnė Galkauskaitė), antrą – „Lietuvaičiai“, trečią – „Septynetai“. Vėliau komandos atliko kūrybinę užduotį – sveikinimą Europai gimtadienio proga, kurį pristatė vieni kitiems. Sveikinimai – kūrybiniai darbai iškeliavo į Europos informacinį kampelį esantį bibliotekoje. Renginio pabaigoje buvo įteiktos Europarlamento dovanos – „Euroscola“ dalyvio sertifikatai ir kaklaskarės – mokiniams ir mokytojams, kurie vyko į Europarlamentą.