Biudžetas. Taupymas. Skirstymas

2023-03-20 – 26 #GlobalMoneyWeek2023 Vesdama finansinio raštingumo būrelį, sukaupiau didelį žinių bagažą. Dalele žinių „Pasaulio pinigų savaitės“ proga dalinausi su įvairių klasių mokiniais klasių valandėlių metu. Tema „Biudžetas. Taupymas. Skirstymas“. Ją pasirinkau kalbantis su 7 ir 8 klasėmis. Išsiaiškinome kas yra finansai, finansinis raštingumas, kuo skiriasi finansiškai raštingas žmogus nuo finansiškai neraštingo. Kalbėjomės apie biudžetą. Diskutavome kaip sekasi moksleiviams taupyti ir ar moka savo pinigus paskirstyti. Pristačiau, kaip yra rekomenduojama skirstyti pajamas. Septintokai atliko finansinę praktiką. Išsiaiškino ar jų pajamos >=< už išlaidas. Kalbėjomės apie išlaidų sekimą. Sutarėm, kad mėnesį rašysis savo išlaidas ir paskui aptarsime kaip sekėsi. Pamokos gale moksleiviai surašė, ką sužinojo naujo. Džiugu, kad visi tai parašė greitai. Dauguma išskyrė net temas, apie ką norėtų dar pasikalbėti ateityje. Pateikė ir asmeninių klausimų. Su aštuntokais – diskutavome apie tikslo išsikėlimą ir norus, kuriuos turi susirašyti iki kitos klasės valandėlės nes tai vaikams buvo aktualu ir šią temą panoro išplėtoti. Su IVg klasės mokiniais dalyvavome nuotoliniame SEB banko organizuotame renginyje „Prisijaukinant finansų dramblį“. Klausėmės pranešimo „Kaip valdyti pinigus, kad jie nevaldytų tavęs?“. Su IIIg klasės mokiniais klausėmės diskusijos „O kaip finansus valdo jaunas žmogus?“. Užvirė karšta diskusija, kiek reikia turėti pinigų, kad būdamas studentu jaustumeisi oriai. Visų klasių moksleiviams pristačiau rekomenduotinų perskaityti knygų, peržiūrėti video bei nuorodas, kur galima rasti puikios informacijos. Dar laukia suplanuotos klasės valandėlės su 5 ir 6 klasėmis, bei tęsiniai. Džiaugiuosi, kad mano darbas ir perteikiama informacija buvo naudinga ir vertinga moksleiviams. #GMW2023 Finansinio raštingumo būrelio vadovė Laura Grodeckienė