Euroscola 2023

2023-02-07 – 2023-02-12 dienomis Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 12 mokinių ir mokytojos Sonata Jončienė bei Laura Grodeckienė buvo pakviesti į Europos Parlamento Strasbūre organizuojamą tarptautinį renginį „Euroscola 2023”. Pakeliui į Strasbūrą aplankėme nuostabų karališkąjį Dresdeno miestą, dar vadinamą „Elbės Florencija”, susipažinome su unikalia jo istorija ir senamiesčiu. Vasario 9 dieną vyko „Euroscola 2023” renginys, kurio tema „ES nulinės taršos siekis: kur esame šiandien?”. Rytas prasidėjo bendravimu prie kavos, arbatos puodelio su 23-jų mokyklų komandomis, atvykusiomis iš Europos Sąjungos valstybių. Vėliau visi buvome pakviesti į apvaliąją salę, kur sveikinimo žodį vaizdo skambučiu tarė Europos Parlamento prezidentė Roberta Metsola. Vyko nuotolinės klausimų-atsakymų sesijos su Europos Parlamento nariais – politikos analitike ekologijos srityje Vivienne Halleux bei kvestoriumi Christophe Hansen. Renginio antroje dalyje moksleiviai diskusijoje „Dėl ES nulinės taršos siekio“ pagal suskirstytas pozicijas teikė savo pasiūlymus, reiškė nuomones, kaip užtikrinti švarų orą, vandenį, dirvožemį, sveikas ekosistemas ir sveiką gyvenamąją aplinką. Mokytojai tuo metu buvo pakviesti į kitą salę, kur vyko mokymai, kaip pažinti dezinformaciją socialinėje medijoje. Po mokymų – pasikeitimas kontaktais bei diskusija prie kavos puodelio. Renginį, kuriame tiesiogiai bei nuotoliu dalyvavo apie 1000 moksleivių ir mokytojų iš įvairių šalių, rengėjai užbaigė Europos Sąjungos himnu. Po renginio – vakarinio įspūdingo Strasbūro senamiesčio apžvalga. Pakeliui namo grožėtasi gotikine Strasbūro katedra, susipažinta su Mažosios Prancūzijos kvartalu, išlikusiais gynybiniais miesto bokštais. Dar aplankyta Čekija, jos sostinė nuostabioji Praha, tyrinėti įspūdingieji Karalių rūmai, Šv. Vito katedra, senasis Karolio tiltas, nuostabi senamiesčio auksinė gatvelė bei rotušė su astronominiu laikrodžiu. Kelionės pabaigoje refleksijos metu mokiniai dalijosi patirtais įspūdžiais, džiaugėsi, kad susipažino su romaniniais ir gotikiniais istoriniais objektais, miestų senamiesčiais, pamatė Europos gamtą, skirtingas tautas, jų kultūrą, užmezgė naujas pažintis Europarlamente, kad buvo įdomu išgirsti kitų valstybių mokinių teiktas nuomones ir siūlymus apie taršos mažinimo būdus bei priemones, kad pagilino ir patobulino anglų kalbos žinias. Džiaugėsi unikalia galimybe išbandyti Europarlamentaro darbo vietą ir jų atliekamą darbą.