Netradicinė pamoka 6 klasėje „Mano pacientas – medis”

Šeštokai kursą pradeda mokydamiesi apie mišką ir medžius. Šiandien visi tapo gydytojais ir poromis savo pasirinktus pacientus medžius apžiūrėjo, nustatė ligas, išrašė receptą ir padarė išvadas. Pastebėjome, jog dažniausiai medžiai serga grybinėmis ligomis ir juos puola įvairūs vabzdžiai. O štai ant kamieno augančios kerpės nieko blogo nedaro. Medžiai turi ir savo asmens sargybinių – plėšrių vabzdžių, paukščių, kurie padeda pašalinti kenkėjus nuo medžių. Receptas – iškelti inkilų, nenaudoti pesticidų, kad būtų kuo didesnė bioįvairovė, tada gamta pati susitvarko su ligomis ir kenkėjais. Grybų pažeistus lapus sudeginti, kad neplistų sporos. Auga nebloga gydytojų karta. O naujoje lauko klasėje taip gera prisėsti, pasislėpti nuo žvarbaus vėjo ir aptarti pamokos rezultatus.