Netradicinės pamokos M. Jankaus muziejaus klėtelėje

Gegužės 13 d. Bitėnuose, M. Jankaus muziejaus klėtelėje 4 klasės mokiniams vyko netradicinės lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo bei dailės ir technologijų pamokos pagal kultūros paso programą „Vieno lanko knygelės įrišimas“. Mokiniai prisiminė lietuviškos spaudos draudimo metus, sunkią ir pavojingą knygnešių dalią, susipažino su knygrišio amatu, specialiais šio darbo įrankiais. Padedant nuoširdžioms muziejaus darbuotojoms patys tapo knygrišiais – susikaupę rišo vieno lanko knygeles, kruopščiai jas dekoravo. Užsiėmimo laikas prabėgo nepastebimai. Grįždami į mokyklą ketvirtokai diskutavo, kuo užpildys savo rankomis pasigamintų knygelių puslapius. O minčių būta įvairiausių… Kas žino, gal jose prasidės pirmieji nedrąsūs būsimų poetų ar rašytojų kūrybiniai žingsneliai…