Bibliotekininko profesija

Balandžio 27 dieną šeštokai klasės valandėlės metu nagrinėjo temą „Bibliotekininko profesija“. Lydimi auklėtojos apsilankė Vilkyškių miestelio bibliotekoje. Apsilankymo tikslas – susipažinti su bibliotekininko profesija ir įgyti žinių apie bibliotekininko darbą, paskatinti juos planuoti savo karjerą ateityje. Šiais moderniais laikais bibliotekininkas – nuolat tobulėjantis, smalsus, kompetentingas žmogus, einantis koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis. Bibliotekininkai bene pirmieji visose srityse sužino viską, kas parašyta, atspausdinta, įrašyta įvairiose informacijos laikmenose. Mokiniai sužinojo, kad bibliotekininko darbas prasideda nuo gražaus ir malonaus bendravimo su bibliotekos lankytojais. Bibliotekininkas turi ne tik išduoti ir priimti knygas, bet ir padėti susirasti skaitytojui reikiamą informaciją, vykdyti informacijos paiešką. Be viso to, reikia atlikti įvairią dokumentų apskaitą, knygų komplektavimą, rūšiavimą bei visų knygų elektroninį katalogavimą. Bibliotekininkė Laimutė supažindino mokinius su sukauptais bibliotekos knygų fondais, jų išdėstymo tvarka, bibliotekos taisyklėmis. Ateityje reikia rinktis tokią profesiją, kuri patiktų, o bibliotekininko darbą gali pasirinkti tie, kurie myli knygas, bendravimą su žmonėmis, nori tobulėti bei padėti kitiems. Ačiū bibliotekininkei Laimutei už įdomų pasakojimą ir saldžias dovanėles!