MEPA seminaras apie Lietuvos, ES ir Kinijos santykius.

2022-02-02 vyko nuotolinis MEPA seminaras apie Lietuvos, ES ir Kinijos santykius. Jame dalyvavo ir gimnazijos MEPA projekto jaunosios bei vyresniosios ambasadorės. Išklausėme dviejų pranešėjų. Pirmasis Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius, kuris papasakojo kaip Lietuvos žingsnius mato Europos Parlamentas, apie Lietuvos ir Kinijos santykius bei prekybos liniją. Taip pat pristatė ES ir Kinijos santykius, palietė ir Taivanio temą. Antrasis pranešėjas – daktaras Konstantinas Andrijauskas iš tarptautinių santykių ir politikos instituto. Jis papasakojo kas yra Kinija, kas yra Kinijos politinė sistema, koks yra kintiečių mąstymas ir mentalitetas. Rusijos ir Kinijos konkurencija – tai dar vienas aspektas, kurį aptarė K. Andrijauskas. Abu kalbėtojai atsakė į visus klausytojams rūpimus klausimus. Po pranešimų, moderatorė Daiva pristatė Robertą Pogorelį, kuris dirba Europos Parlamento vizitų ir seminarų skyriuje. Robertas aktyviai pakvietė jungtis jaunimą į tarptautines diskusija su kitomis ES šalių klasėmis bei pasiūlė jį pakviesti į nuotolines paskaitas – pranešimus apie ES.