Tikriausiai kiekvienam lietuviui Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji yra pačios svarbiausios datos apmąstant Lietuvos valstybingumo raidos kelią XX ir XXI amžiuje. Abiejų datų turinys skirtingas, tačiau kartu jos pasakoja apie modernios Lietuvos istoriją ir pagrindžia Lietuvos valstybės tęstinumą.  Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos Nepriklausomybės gimtadieniui, I – IV klasių gimnazistai kovo 9-10 dienomis dalyvavo edukacinių  istorijos pamokų cikle „2 dienos/2 istorijos“, kurias vedė Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus edukatorės Simona ir Agnė. I dalyje „Valstybingumas ir dailė“ mokiniai susipažino su XX a. I pusės dailininkais ir jų darbais, vykdytomis veiklomis drauge su kitais kultūros veikėjais, Lietuvos simbolių kūrimu siekiant bendro tikslo – iškovoti šalies laisvę. II dalyje „Valstybė – moteris – menas“ susipažino su moterimis, kūrusiomis Lietuvą XX a. I pusėje, jų kūrybos ypatumais, prisiminė sufražizmo, emancipacijos sąvokas, sužinojo apie moterų vaidmenį kuriant nepriklausomą valstybę bei priežastis, kodėl jos nepasirašė Lietuvos Nepriklausomybės akto.                                                                               Istorijos mokytoja Sonata Jončienė dėkoja visiems, prisijungusiems į edukacijas, Kamilei Majoravičiūtei ir Evelinai Rukšnaitytei už aktyvų atsakymus į edukatorių klausimus ir visiems linki gražios, prasmingos Kovo 11-osios šventės. Kiekvieną dieną savo mažais darbais prisidėkime prie valstybės kūrimo.