Nuotolinė netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Kuriame haiku“

Vasario 9-10 dienomis Ig, IIIg ir IVg klasių mokiniai gilinosi į haiku kūrimo paslaptis. Rugilė Audenienė, žurnalistė, Haiku gimnazijos direktorė, pristatė keliaujantį kūrybinį projektą „Haiku gimnazija“. Pirmiausia gimnazistai susipažino su japonų poezijos žanro istorija, garsiausiais autoriais, haiku rašymo taisyklėmis ir variacijomis. Teko pasukti galvą, ką reiškia žodžiai tanka, mora, haigas, senriu… Daugelį nustebino tai, kad A. Tapinas haiku išreiškia politinių įvykių aktualijas, o karantino situacijai apmąstyti net buvo surengtas haiku konkursas. Lektorės mintis „Mažiau žodžių – daugiau jėgos!“ įkvėpė mokinius imtis kūrybos. Išbandę laisvąjį rašymą tema „Balta“ ėmėsi gana griežto haiku, kuris pasirodė besąs kietas riešutėlis. Drąsiausieji pristatė savo kūrybą – žvilgsnį į pasaulį, išreikštą 17 skiemenų.