Virtuali pilietiškumo pamoka

 
Artėjant 30-osioms Laisvės gynėjų dienos metinėms sausio 9 d. (šeštadienį) vakare gimnazijos 7 klasės, Ig – IVg klasių mokinai kartu su istorijos mokytoja Sonata Jončiene dalyvavo internetiniame seminare „Pilietiškumo pamoka Laisvės gynėjams atminti“, kurį organizavo Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele. Virtualioje pamokoje dalyvavo mokiniai, mokytojai, sausio 13-osios gynėjai iš daugelio Amerikos, Europos valstybių. Pamokos metu turėjome unikalią galimybę apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius, jų reikšmę bei pilietiškumo svarbą išgirsti iš pirmų lūpų. Susitikimo svečias Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus patarėjas, atsargos majoras Albertas Daugirdas papasakojo, kaip, tuo metu būdamas studentas, rizikuodamas savo gyvybe gynė Lietuvos parlamentą, kokie buvo organizuojami gynybos būdai ir strategijos planai, kokios buvo Lietuvos galimybės pasipriešinti okupantams. Po tokios pamokos mokytoja tikisi, kad šis įkvepiantis pasakojimas padėjo dar labiau ir geriau suvokti mūsų apgintos laisvės kainą. Taip pat mokytoja nuoširdžiai dėkoja mokiniams, kurie dalyvavo pamokoje ir domisi savo Tėvynės istorija.