Netradicinė nuotolinė pamoka „Prezentacija – pokalbiai apie Europos Parlamentą”

2020-12-08 vyko netradicinė nuotolinė pamoka „Prezentacija – pokalbiai apie Europos Parlamentą”, kurį vedė viešnia, dirbanti Europos Parlamente Briuselyje, Ringailė Razauskienė. Visų pirma viešnia prisistatė, papasakojo apie savo studijas Lietuvoje ir užsienyje. Toliau papasakojo apie vedamus plenarinius posėdžius. Priminė, kad jie, kaip ir visi dokumentai verčiami į visas 24 oficialias EP kalbas. Prezentaciją tęsė parlamento, jo struktūros pristatymu. Papasakojo apie siūlymų pateikimus, sprendimų priėmimus. Pristatė, kaip vizualiai atrodo parlamento salė, kokia tvarka išdėstytos vėliavos, koks parlamentarų susėdimas. Akcentavo, jog visi išdėstymai parlamento salėje yra abėcėlės tvarka. Net ir vėliavų iškabinimas. Klausytojams priminė, kiek ir kokie politikai atstovauja Lietuvą Europos Parlamente. Pasidžiaugė, jog yra daug aktyvių parlamentarų, kurie vyksta į mokyklas ir viešina tai, kas vyksta Briuselyje ir Strasbūre. Papasakojo šių dienų aktualijas Europos Parlamente, pakalbėjo apie BREXIT, atsakė į moksleivių užduotus klausimus. Pamoką – pristatymą baigė jaunimo skatinimu naudotis ES siūlomomis galimybėmis. Rekomendavo kuo daugiau keliauti, pažinti. Palinkėjo moksleiviams būti žingeidiems ir mokytis kalbų. Džiaugiamės, kad į šią pamoką prisijungė 72 gimnazijos mokiniai ir mokytojai.